Czytając "Quo Vadis"

W poniedziałek, 25 kwietnia wraz z dekanusem Rogaczem odwiedziliśmy Grudziądz. Wzięliśmy tam udział jako statyści, aktorzy drugoplanowi i kostiumolodzy w Narodowym Czytaniu Quo Vadis.

Dirce chrześcijaństwa

Pomysłodawcą przedsięwzięcia* był Ryszard Majchrzak, Kierownik Ośrodka Kształcenia i Wychowania w Grudziądzu. Jest on wyjątkową osobą, bardzo inteligentną, zaangażowaną w swoją pracę i hobby (zgadnijcie jakie :) ).  Kieruje zgranym zespołem wychowawców i podopiecznych- i to właśnie oni wcielili się w rolę sienkiewiczowskich bohaterów.

Ucieszyło mnie, że padło w tym roku na Quo Vadis, jest to bowiem moja ulubiona powieść Sienkiewicza. Sama akcja odbyła się pośród malowniczych ruin grudziądzkiego zamku. Dzieciaki poradziły sobie z tekstem bardzo dobrze, wczuły się w swoje role. Pogoda choć zmienna, nie podkopała morale młodych filmowców. Kręcenie przebiegło sprawnie, a po skończonych zdjęciach zjedliśmy pyszny obiad, przygotowany przez wychowanków ośrodka i rozjechaliśmy się do domów. Był to dobrze spędzony dzień- życzę sobie i innym więcej takich!

Szczególne podziękowania należą się pani Komendant Wojewódzkiego OHP Małgorzacie Taranowicz która także wzięła udział w przedsięwzięciu oraz Kubie Wróblowi który fotografował i kręcił całe wydarzenie. Nie można też zapomnieć o wychowankach ośrodka- byliście świetni!

W internetach napisali o Nas m. in. Pomorska i portal E- Grudziądz. Pomorska dała też sporo zdjęć. Fotografie możecie też obejrzeć na fejsbukach wyżej wymienionych osób. Po majówce będzie też dostępny film- zalinkuję go na pewno.

Wpisem tym zamykam kwiecień 2016 roku. Mija czwarty miesiąc mojego pisania. Dziękuję tym którzy wchodzą regularnie na mojego bloga i czytają me wypociny. Dotarły do mnie głosy, że wpisy są trochę za krótkie- uwierzcie, chciałbym mieć więcej czasu na pisanie :) Jakby zresztą nie było, jeszcze raz serdeczne dzięki!

* Oczywiście w tym konkretnym mieście, pomysłodawcą całej idei jako takiej był ktoś inny :)

Obraz Henryka Siemiradzkiego, sfotografowany przez Franciszka Stolota pochodzi z Wikipedii i został umieszczony w domenie publicznej przez BurgererSF.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ratzeburg