2017- gdzie będziemy?

Salvete!

Miesiąc marzec jest tym szczególnym miesiącem gdy w powietrzu czuć już zapach wiosny. Jeszcze zimno ale słońce już jakby żywsze, ptactwo świergocze, marcowe piwo pić można- słowem sielanka. Na półwyspie Apenińskim, gdzie klimat bywa łaskawszy dla amatorów picia pod chmurką, jest, w tym okresie zdecydowanie cieplej.

Dla Starożytnych marzec rozpoczynał rok kalendarzowy (wtedy dziesięciomiesięczny). Miesięcy ten był także okresem rozpoczęcia działań wojennych. Wojsko można było trzymać pod namiotami, konie mogły paść się na świeżej zieleninie.  Nic zatem dziwnego, że poświęcono ten czas bogu wojny- Marsowi.


XXI Legia nie chcąc być gorszą od swych poprzedników, także wznawia działania zaczepno- obronne. Oto miejsca gdzie pojawimy się w tym roku z prawie stuprocentową pewnością:

- Owidz, 25- 28. 05

Odtworzony gród wczesnośredniowieczny zagra na nasze potrzeby nadgraniczny fort rzymski; jest to miejsce gdzie zawsze chętnie wracamy, niepozbawione swoistej magii, malowniczo położone. Dużym atutem są chaty drewniane w których kwaterujemy na czas wyjazdu- ciekawa odskocznia od namiotowego płótna.

- Trewir, 14- 18. 06
Antyczne Augusta Treverorvm, jedyna niestety impreza zagraniczna w tym sezonie. Obozować będziemy na terenie ruin term cesarskich. Pełna mobilizacja legionistów i cywilów.

- Świnoujście, 7- 10. 09
Obozować będziemy a terenie fortyfikacji Twierdzy Świnoujście. Impreza co roku ściągała dobre grupy reko, była znana z epickiego rozmachu. W tym roku padło na Antyk. Wraz z grupami barbarzyńskimi postaramy się dorównać poprzednikom z lat wcześniejszych. Spodziewajcie się niespodziewanego :)

- Biskupin 16- 24. 09
Najdłuższa bodajże impreza w której weźmie udział Rapax w swej dziesięcioletniej historii. Miejsca przedstawiać nikomu nie trzeba, będziemy tam niejako gwoździem programu, z naciskiem na pokazy w weekendy.

Jak widzicie najgorętszym miesiącem będzie dla Nas wrzesień. Oprócz wyżej wymienionych imprez trafią się na pewno też pomniejsze wyjazdy, wydarzenia czy przemarsze (wstępne data pierwszego marszu- koniec kwietnia). Oczywiście będę Was na bieżąco informował.

Pamiętajcie także, że Legio XXI Rapax nieustannie rekrutuje w swoje szeregi. Jeśli chcielibyście zostać częścią Naszej organizacji, zwiedzić obce kraje i doskonale się bawić w zacnym gronie- szukajcie kontaktu na www.legioxxirapax.com. Przekazujcie też proszę tę wiadomość dalej i dalej- do waszych znajomych, sympatii, bliskich.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ratzeburg